ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Filt 12905087
*
nr 1290 5087
Filt
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 19:23:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 20:17:47
1
100 kr
18/11 18:33:51
2
Vinnande bud
- Tema
18 nov
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
4203 Bonader
2 st, Textil, 30x40 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:26
-
5404 Handväskor
4 st, i tygfodral, DKNY
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:30
-
4078 Parti linne
5 st, duk med hålbroderi 160x 310,4 st servetter/d..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:28
-
5439 Parti linnedukar
+ vepor, bland annat knypplat, olika storlekar & m..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54
-
5184 Scarf
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige.
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
-
5281 Textilfragment
2 st, Ramade, Sydamerika. Bildmått: 8x15-13x21 cm,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:46
*
Filt
Läs mer om Retro
nr 1290 5087
Filt
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 20:17:47 | 1 | 100 kr |
18/11 18:33:51 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
18 nov
Retro
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion samlar vi läckra designföremÃ¥l med fokus pÃ¥ 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
4203 Bonader
2 st, Textil, 30x40 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:26 -
5404 Handväskor
4 st, i tygfodral, DKNY
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:30 -
4078 Parti linne
5 st, duk med hålbroderi 160x 310,4 st servetter/d..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:28
-
5439 Parti linnedukar
+ vepor, bland annat knypplat, olika storlekar & m..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54 -
5184 Scarf
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige.
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41 -
5281 Textilfragment
2 st, Ramade, Sydamerika. Bildmått: 8x15-13x21 cm,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:46